Права людини на етапах аналізу, формування та реалізації державної політики

25.05.2023

2023 зустріч з антоновою 1 200 x 1102023 зустріч з антоновою 2 200 x 261Під такої назвою у рамках діяльності Інформаційно-просвітницького центру з прав людини відбулася онлайн-зустріч студентів ННІ права та політології УДУ імені Михайла Драгоманова з доктором наук з державного управління, професором кафедри права та соціально-гуманітарних дисциплін Льотної академії Національного авіаційного університету Оленою Ростиславіною Антоновою. Олена Ростиславівна, яка має значний досвід роботи у відділі права на освіту та культуру Департаменту моніторингу соціальних прав Секретаріату Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини, окрім теоретичних знань з означеної проблематики, поділилася і власним практичним досвідом. Присутні мали змогу ознайомитися із планом дій з реалізації Національної стратегії у сфері прав людини, проаналізувати ключові положення ЗУ «Про приєднання України до Марракеського договору про полегшення доступу сліпих, осіб з порушенням зору або іншими обмеженнями з причин інвалідності сприймати друковану інформацію до опублікованих творів». Значну увагу пані Олена зосередила на правових засадах державної політики розвитку громадянського суспільства, форми аналізу державної політики, особливостях «сильної» моделі омбудсмена в Україні, процедурі розгляду конституційного подання Уповноваженого з прав людини в Україні (ст. 152 КУ, ЗУ «Про Уповноваженого Верховної Ради з прав людини») та багато ін.